Festiwal odbędzie się w dwóch miejscach: Muzeum Kinematografii (pl. Zwycięstwa 1) oraz Monopolis (ul. Kopcińskiego 60).
WSPÓŁISTNIENIE – MOTYW PRZEWODNI
Filmy dokumentalne oraz reportaże telewizyjne i radiowe prezentowane na Festiwalu mówią o integracji i konfliktach, a także o złożoności problemów wynikających ze współistnienia. Poprzez treść i formę prowokują do dyskusji i refleksji, walczą ze stereotypami, z zero-jedynkową oceną, pobudzają do otwarcia się na drugiego człowieka.
Staramy się uświadamiać, że wielokulturowość i różnorodność świata to żywa tkanka, w której nic nie jest określone raz na zawsze, lecz nieustannie przekształca się i zmienia, tworzy nowe zależności i konteksty.
Zależy nam na podejmowaniu prób autentycznego zrozumienia i porozumienia; na czynieniu starań o przełamywanie uprzedzeń, ignorancji albo zwyczajnej obojętności. Poznając drugiego człowieka, którego zbyt często i zbyt łatwo definiujemy jako „Innego”, poznajemy samych siebie. Kontakty z „Innym” wpływają na przewartościowanie naszego własnego wizerunku
mówi dyrektor Festiwalu Jakub Wiewiórski.
FILMOWE PREMIERY
Zdecydowaną większość spośród prezentowanych filmów będzie można zobaczyć w Łodzi tylko podczas Festiwalu. Wiele pozycji w programie to łódzkie premiery; nie brakuje też premier polskich. Projekcje, odsłuchy, spotkania poszerzają horyzonty – przydadzą się nie tylko w życiu akademickim.
GOŚCIE FESTIWALU
Goście festiwalu to wybitni twórcy kina dokumentalnego, reporterzy, dziennikarze, autorzy podcastów, m.in. Sergiej Łoźnica, Dariusz Rosiak, Paweł Łoziński, Marek Miller, Michał Oleszczyk, Agnieszka Obszańska, Assaf Banitt, Małgorzata Kozera, Paweł Drozd.
ZNIŻKI DLA SPOŁECZNOŚCI UŁ
Wspaniałe wieści! Dla pracowników i studentów UŁ wstęp jest wolny za okazaniem legitymacji.
Rezerwacji można także dokonać poprzez portal www.kultura.uni.lodz.pl, gdzie znajduje się pula bezpłatnych wejściówek na wydarzenia festiwalowe, w tym na wybrane warsztaty i masterclass.
Aby otrzymać bezpłatną wejściówkę należy w Biurze Festiwalowym (Muzeum Kinematografii, pl. Zwycięstwa 1) okazać wiadomość z potwierdzeniem, które otrzymają Państwo po dokonaniu rezerwacji w portalu.
Biuro Festiwalu będzie czynne:
- 16 października w godz. 16.00–20.00
- 17–20 października w godz. 8.30–21.00
- 21 października w godz. 11.30–19.30
- 22 października w godz. 12.30–19.00
Rezerwacja jest do wykorzystania przez osoby indywidualne. W sprawie rezerwacji grupowych dla grup studenckich pod opieką wykładowców, prosimy o kontakt mailowy: festiwal@kinomuzeum.pl lub telefoniczny: 451 159 143 (od poniedziałku do piątku w godz. 10-16).
Szczegóły można znaleźć na stronie Festiwalu (przejdź do strony Festiwalu)
Katalog Festiwalu można pobrać ze strony Festiwalu (pobierz katalog w pdf)
Redakcja: Bartosz Kałużny (Centrum Komunikacji i PR UŁ)
Misją Uniwersytetu Łódzkiego jest rzetelne prowadzenie badań naukowych oraz aktywne głoszenie prawdy z nich płynącej, tak by mądrze kształcić kolejne pokolenia, być użytecznym dla społeczeństwa oraz odważnie odpowiadać na wyzwania współczesnego świata. Doskonałość naukowa jest dla nas zawsze najlepszym kompasem. Nasze wartości to: odwaga, ciekawość, zaangażowanie, współpraca i szacunek.